ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Индивидуални патувања - Casa Karina 4* - Банско
Casa Karina 4* - Банско

Хотел Каса Карина 4* Пакет

  • 1 ден :07.12.2019(Сабота)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пауза вo Метро Благоевград.Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера Ноќевање.

  • 2 ден : 12.2019(Недела)

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање

  • 3ден : 09.12.2019 (Понеделник)

Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. Поаѓање кон Македонија со попатни паузи во 15 часот локално време.Пауза во Метро Благоевград.Пристигнување во вечерните часеви.

 

ТЕРМИНИ:

2+2 студио

Цена:

3 возрасен:

Деца 0-3.99

1 дете

4-11,99:

2 дете

4-11,99:

07.12-09.12

80евра

70евра

25 евра

60евра

55евра


Цената е во евра за пакет по лице и вклучува :

  • Превоз до наведената дестинација
  • 2ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
  • Користење на СПА Центар

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,ШТИП,НЕГОТИНО,КАВАДАРЦИ,КУМАНОВО

Apart Hotel Casa Karina 4*Сопствен превоз

 

Тип на сместување

07.12.2019 – 09.12.2019   HB

Студио  2+2

29,00 €

Едноспален апартман 2+2

36,00 €

Возрасен на дополнително легло

22,00 €

Деца  од 0 – 3,99 на дополнителен легло

бесплатно

Деца од  4 – 11,99 на дополнителнo легло

17,00 €

 

 

Цената е во евра по лице за 1 ноќевање и вклучува:

-Ноќевање на база HB (појадок,  вечера)

-Користење на Спа центар(внатрешен базен,сауна,парна бања)

 

Цената не вклучува:

– Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / влечки нема

– Туристичка такса  1 евро на ден по лице

– Патничко осигурување