ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BANSKO - Astera 4*
Astera 4*


15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДO 31.10.2019
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДO 30.11.2019
(НЕ ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ ОД 29.12.2019 ДО 03.01.2020)
7=5, 14=10 (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ 01.12.-22.12.2019 И 16.03. – 15.04.2020)
7=6, 14=12 (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ 23.12.-27.12.2019 И 11.01. – 28.02.2020 И ОД 01.03 – 15.03.2020)
15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 2 ДО 6 НОЌИ
*НЕ Е ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ПОПУСТИТЕ

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Период на престој/

 

 

 

 

Тип на сместување

01.12.2019 - 22.12.2019
01.03.2020 – 15.04.2020

23.12.2019 - 27.12.2019
11.01.2020 - 29.02.2020

04.01.2020 - 10.01.2020

28.12.2019 - 03.01.2020

Double room (максимум 2+1 лице)

39,79 €

50,69 €

53,96 €

83,93 €

Single room (максимум 1 лице)

52,87 €

67,58 €

78,48 €

118,81 €

One bedroom apartment (максимум 2+2 возрасни)

60,50 €

74,67 €

84,48 €

106,82 €

Two bedroom apartment (максимум 4+1 возрасен)

71,40 €

86,66 €

96,47 €

117,72 €

Дете до 3 год. на помошен кревет

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Возрасен
на помошен кревет

30% попуст

30% попуст

30% попуст

30% попуст

Дете од 3 - 13 год. на стандарден кревет

50% попуст

50% попуст

50% попуст

50% попуст

1. дете од 3 - 13 год.
на помошен кревет со 2 возрасни

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

         

2 деца од 3 – 13 год.
со 1 возрасен

50% попуст секое дете

50% попуст секое дете

50% попуст секое дете

50% попуст секое дете

2 деца од 3 – 13 год.
со 2 возрасни

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

2 деца од 3 – 13 год.
со 4 возрасни

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

1. дете бесплатно
2. дете 50% попуст

Мин престој

/

/

/

/

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

Под 7 дена
1 ноќ пенали

Под 12 дена
1 ноќ пенали

Под 16 дена
1 ноќ пенали

Под 22 дена
100% пенали

No show

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Цената вклучува

1  ноќевање на база полупансион, користење Aqua park со внатрешни базени, фитнес, сауна, ски остава за сопствена опрема, Wi-Fi во лоби и ресторан,  Shuttle bus до гондолата (сатница на рецепција), паркинг, туристичка такса

Доплата за ручек

9 еур возрасни / 4,50 еур деца од 3-13 год. / на ден

Доплата за новогодишна вечера задолжителна

90 еур возрасни / 45 еур деца од 3-13 год.

Доплата за божиќна вечера
/опционално/

45 еур возрасни / 23 еур деца од 3-13 год.

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21  ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур
= 62 ден.
*Во цените е вклучена туристичката такса.