ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Cronwell Platamon Resort 5* - Промо ценовник до 31.12
Промо ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 31.12.19
Цените се дадени со вклучен попуст за рани резервации

Минимум Престој

 1

 2

 4

 4

 5

 3

 2

 1

Вид на Сместување

Услуга

Структура

25.04.20-23.05.20

24.05.20-13.06.20

14.06.20-04.07.20

05.07.20-25.07.20

26.07.20-01.09.20

02.09.20-15.09.20

16.09.20-29.09.20

30.09.20-13.10.20

Double Room - Side Sea View

UL

2Ad

85.8

152.9

166.1

198

217.8

184.8

149.6

85.8

Double Room - Side Sea View

UL

2Ad+1ad

116.6

206.8

224.4

267.3

293.7

249.7

202.4

116.6

Double Room - Side Sea View

UL

2Ad+1ch(0-15)

85.8

152.9

166.1

198

217.8

184.8

149.6

85.8

Double Room - Side Sea View

UL

2Ad+2ch(0 - 15)

85.8

152.9

166.1

198

217.8

184.8

149.6

85.8

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.