ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Dionysos Hotel 3* - Hanioti - Промо ценовник до 31.12

За резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 1

 3

 5

 5

 3

 3

 1

Вид на сместување

Услуга

Структура

28.04.20-31.05.20

01.06.20-20.06.20

21.06.20-11.07.20

12.07.20-28.08.20

29.08.20-10.09.20

11.09.20-30.09.20

01.10.20-15.10.20

Studio Deluxe - 

RR

2Ad

56.1

69.3

78.1

90.2

78.1

69.3

56.1

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+1ad

75.9

92.4

105.6

122.1

105.6

92.4

75.9

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+1ad+1ch(0-4)

75.9

92.4

105.6

122.1

105.6

92.4

75.9

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+1ad+1ch(5 - 11)

83.6

101.2

115.5

133.1

115.5

101.2

83.6

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+1ch(0-4)

56.1

69.3

78.1

90.2

78.1

69.3

56.1

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+1ch(5-11)

63.8

77

88

101.2

88

77

63.8

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+2ad

90.2

110

124.3

144.1

124.3

110

90.2

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+2ch(0-4)

63.8

77

88

101.2

88

77

63.8

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+2ch(0-4)(5-11)

63.8

77

88

101.2

88

77

63.8

Studio Deluxe - 

RR

2Ad+2ch(5-11)

70.4

85.8

97.9

112.2

97.9

85.8

70.4

Double Room for Sgl - 

BB

1Ad

26.4

33

39.6

47.3

39.6

33

26.4

Double Room - 

BB

2Ad

37.4

47.3

56.1

68.2

56.1

47.3

37.4

Double Room - 

BB

2Ad+1ad

49.5

63.8

75.9

91.3

75.9

63.8

49.5

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(0-4)

37.4

47.3

56.1

68.2

56.1

47.3

37.4

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(5-11)

44

55

63.8

74.8

63.8

55

44

Double Superior  - 

BB

2Ad

56.1

68.2

77

88

77

68.2

56.1

Double Superior  - 

BB

2Ad+1ad

75.9

91.3

104.5

118.8

104.5

91.3

75.9

Double Superior  - 

BB

2Ad+1ch(0-4)

56.1

68.2

77

88

77

68.2

56.1

Double Superior  - 

BB

2Ad+1ch(5-11)

63.8

74.8

84.7

95.7

84.7

74.8

63.8

Studio Deluxe - 

BB

2Ad

71.5

83.6

93.5

105.6

93.5

83.6

71.5

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+1ad

99

115.5

127.6

144.1

127.6

115.5

99

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+1ad+1ch(0-4)

99

115.5

127.6

144.1

127.6

115.5

99

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+1ad+1ch(5-11)

113.3

130.9

145.2

162.8

145.2

130.9

113.3

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+1ch(0-4)

71.5

83.6

93.5

105.6

93.5

83.6

71.5

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+1ch(5-11)

85.8

100.1

110

124.3

110

100.1

85.8

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+2ad

119.9

139.7

155.1

173.8

155.1

139.7

119.9

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+2ch(0-4)

78.1

92.4

102.3

116.6

102.3

92.4

78.1

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+2ch(0-4)(5-11)

85.8

100.1

110

124.3

110

100.1

85.8

Studio Deluxe - 

BB

2Ad+2ch(5-11)

100.1

115.5

127.6

143

127.6

115.5

100.1

Studio Deluxe - 

HB

2Ad

86.9

100.1

108.9

121

108.9

100.1

86.9

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+1ad

122.1

138.6

151.8

168.3

151.8

138.6

122.1

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-4)

122.1

138.6

151.8

168.3

151.8

138.6

122.1

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+1ad+1ch(5-11)

145.2

162.8

177.1

194.7

177.1

162.8

145.2

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+1ch(0-4)

86.9

100.1

108.9

121

108.9

100.1

86.9

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+1ch(5-11)

110

123.2

134.2

147.4

134.2

123.2

110

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+2ad

151.8

171.6

185.9

205.7

185.9

171.6

151.8

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+2ch(0-4)

94.6

107.8

118.8

132

118.8

107.8

94.6

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+2ch(0-4)(5-11)

110

123.2

134.2

147.4

134.2

123.2

110

Studio Deluxe - 

HB

2Ad+2ch(5-11)

132

147.4

159.5

173.8

159.5

147.4

132

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.