ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Calypso 2+* - Hanioti - Промо ценовник до 31.12

За резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 2

 3

 5

 5

 5

 3

 2

Вид на сместување

Услуга

Структура

24.04.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-31.07.20

01.08.20-23.08.20

24.08.20-31.08.20

01.09.20-19.09.20

20.09.20-04.10.20

Double Room - Eco

BB

2Ad

28.6

40.7

51.7

59.4

51.7

40.7

28.6

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(0-1)

28.6

40.7

51.7

59.4

51.7

40.7

28.6

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(2-5)

28.6

40.7

51.7

59.4

51.7

40.7

28.6

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(6 - 11)

35.2

50.6

64.9

74.8

64.9

50.6

35.2

Single Room - 

BB

1Ad

22

31.9

40.7

47.3

40.7

31.9

22

Double Room - 

BB

2Ad

31.9

45.1

58.3

66

58.3

45.1

31.9

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(0-1)

31.9

45.1

58.3

66

58.3

45.1

31.9

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(2-5)

31.9

45.1

58.3

66

58.3

45.1

31.9

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(6-11)

39.6

56.1

72.6

82.5

72.6

56.1

39.6

Triple Room - 

BB

3Ad

42.9

61.6

78.1

89.1

78.1

61.6

42.9

Triple Room - 

BB

3Ad+1ch(0-1)

42.9

61.6

78.1

89.1

78.1

61.6

42.9

Triple Room - 

BB

3Ad+1ch(2-5)

50.6

72.6

92.4

105.6

92.4

72.6

50.6

Triple Room - 

BB

3Ad+1ch(6-11)

50.6

72.6

92.4

105.6

92.4

72.6

50.6

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad

35.2

50.6

62.7

71.5

62.7

50.6

35.2

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(0-1)

35.2

50.6

62.7

71.5

62.7

50.6

35.2

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(2-5)

35.2

50.6

62.7

71.5

62.7

50.6

35.2

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(6-11)

44

62.7

78.1

89.1

78.1

62.7

44

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.