ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Augustos - Trypiti
Vila Augustos - Trypiti

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

Се наоѓа околу 2 km од Limenaria и на околу 200 m од плажата. Се препорачува на оние кои сакаат мир и тишина. Составена е од 2 идентични згради опкружени со борова шума. Во дворот има скара, базен со чадори и лежалки, паркинг.

 

 ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

165

255

355

455

515

565

605

605

605

505

405

275

165

1/2+1 studio

175

275

385

485

545

595

635

635

635

535

435

295

175

1/3 studio

185

295

415

515

575

625

665

665

665

565

465

315

185

1/3+1 studio

195

315

445

545

605

655

695

695

695

595

495

335

195

Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет

Користење на клима  се доплаќа 4 евра на ден, а пешкирите се вклучени во цената

Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

Тип на сместување:
1/2 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет или два единечни кревети.

1/2+1 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден помошен кревет.
1/3 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден единечен кревет.
1/3+1 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет, еден единечен кревет и еден помошен кревет (кој се извлекува од брачниот).

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS КООРДИНАТИ: 40°37'30.5"N 24°32'31.8"E

 

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, базен, паркинг, сунцобрани и лежалки покрај базенот, WI-FI

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, клима,купатило, LCD TV, пешкири, тераса

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.