Thassos - Vila Papaikonomu III - Potos
Vila Papaikonomu III - Potos

Комплексот се наоѓа во Потос, блиску до хотелот Alexandra Beach, оддалечен околу 200 m oд центарот, на плажа. Го сочинуваат 5 згради во истиот двор со одлична позиција и излегува на сопствена плажа. Во дворот е мал џакузи-базен, скара и паркинг, заедничка тераса со преубав поглед на море со природна борова сенка во текот на целиот ден. Погодна е за сите структури на гости.

Papaikonomu III се наоѓа во дворот, како посебна сместувачка единица во склоп на комплексот Papaikonomu. Студиото е со поглед кон дворот.

 

 ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/3 studio

205

295

425

545

615

675

725

725

725

625

495

345

205

 

Напомени

- Услови за деца во студио – Секое дете мора да има сопствен кревет!

- Обезбеден паркинг во вилата 3 ЕУР на ден со задолжителна резервација однапред, се плаќа на лице место при пристигање!
- Користење на климата и пешкирите се вклучени во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/3 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и 1 единечен кревет.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS KOORDINATI: 40°36'43.4"N 24°36'14.9"E

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, WI-FI, скара, паркинг

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, клима, купатило, LCD TV, пешкири, тераса, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, WI-FI, решо

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.