Thassos - Vila Papaikonomu II - Potos
Vila Papaikonomu II - Potos

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Комплексот се наоѓа во Potos, блиску до хотелот Alexandra Beach, оддалечена околу 200 m oд центарот, на плажа. Го сочинуваат 5 згради во истиот двор со одлична позиција и излегува на сопствена плажа. Во дворот е мал џакузи-базен, скара и паркинг, заедничка тераса со преубав поглед на море со природна борова сенка во текот на целиот ден. Погодна е за сите структури на гости.

Papaikonomu II се наоѓа во дворот позади Papaikonomou I. Има студија и апартмани кои се свртени кон улицата и дворот.

 ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 10 НОЌЕВАЊА

 

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

175

255

355

465

525

575

625

625

625

525

425

295

175

1/5 suite

225

345

445

625

725

775

825

825

825

725

625

395

225

1/5 app II кат

245

395

515

695

795

845

895

895

895

795

695

445

245

1/5 app I кат

255

435

555

735

835

885

935

935

935

835

735

475

255

Услови за деца во студио/ апартман – Секое дете мора да има сопствен кревет

Обезбеден паркинг во вилата 3 ЕУР на ден со задолжителна резервација однапред, се плаќа на лице место при пристигање

Користењето на климата и пешкирите е вклучено во цената

Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

 

 

Тип на сместување:

1/2 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет или 2 единечни кревети.
1/5 suite - во една просторија чајна кујна со 3 единечни кревети, во другиот дел на просторијата, кој е одделен со параван, 2 единечни кревети.
1/5 apartman - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет, а во втората просторија брачен кревет или кревет на развлекување и чајна кујна.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS KOORDINATE: 40°46'34.1"N 24°41'37.5"E

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, WI-FI, скара, паркинг

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, клима, купатило, LCD TV, пешкири, тераса, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, WI-FI, решо

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ:  чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима,  купатило, LCD TV, пешкири, тераса, Wi-Fi, дневна соба, ел. Шпорет, спална соба

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.