ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Papaikonomu I - Potos
Vila Papaikonomu I - Potos

Комплексот се наоѓа во Potos, блиску до хотелот Alexandra Beach, оддалечена околу 200 m oд центарот, на плажа. Го сочинуваат 5 згради во истиот двор со одлична позиција и излегува на сопствена плажа. Во дворот е мал џакузи-базен, скара и паркинг, заедничка тераса со преубав поглед на море со природна борова сенка во текот на целиот ден. Погодна е за сите структури на гости.

Papaikonomu I e во првиот ред до морето и студијата / дуплексите имаат поглед кон морето.

 ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/ДУПЛЕКС ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio PM

195

295

395

535

595

645

695

695

695

595

495

345

195

1/4 studio PM

245

365

495

635

695

745

795

795

795

695

595

425

245

1/4 duplex PM

315

495

655

795

925

995

1045

1045

1045

945

725

555

315

 

Напомени

- Услови за деца во студио/ апартман – Секое дете мора да има сопствен кревет!

- Обезбеден паркинг во вилата 3 ЕУР на ден со задолжителна резервација однапред, се плаќа на лице место при пристигање!
- Користење на климата и пешкирите се вклучени во цената.
- Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

РМ – поглед на море

Тип на сместување:

1/2 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет.

1/4 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и канапе.

1/4 duplex apartman – во една, помала просторија чајна кујна, втората просторија со еден брачен кревет, во третата просторија два единечни кревета.
Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS KOORDINATI: 40°36'43.4"N 24°36'14.9"E

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, WI-FI, скара, паркинг

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ:  чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима,  купатило, LCD TV, пешкири, тераса, Wi-Fi

СОДРЖИНА НА ДУПЛЕКСИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима,  купатило, LCD TV, пешкири, тераса, Wi-Fi

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. започна да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс).  Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.