ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Хотели на закуп - Simotel Ermis 3*
Simotel Ermis 3*

Локација: Грција / Халкидики / Касандра /  Ханиоти

Плажа: 100m од плажа

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепција

Сместување: собите се опремени со клима уред (Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден), ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот е лоциран во самиот центар на Ханиоти, на еден од најубавите плоштади на Халкидики со голем број Грчки и интрнационални ресторани, кафе барови и продавници со сувенири.

 

EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020

-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

SPO: за резервации до 31.12 – ГРАТИС ПРЕВОЗ за термин на престој 17.05-24.05

*попустот за рана резервација се комбинира со SPO

 

Термин

Услуга

Triple

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок

17.05-24.05.2020

7 BB

119 €

24.05-31.05.2020

7 BB

129 €

31.05-07.06.2020

7 BB

159 €

07.06-14.06.2020

7 BB

199 €

14.06-21.06.2020

7 BB

219 €

21.06-28.06.2020

7 BB

239 €

28.06-05.07.2020

7 BB

259 €

05.07-12.07.2020

7 BB

295 €

12.07-19.07.2020

7 BB

319 €

19.07-26.07.2020

7 BB

339 €

26.07-02.08.2020

7 BB

349 €

02.08-09.08.2020

7 BB

349 €

09.08-16.08.2020

7 BB

349 €

16.08-23.08.2020

7 BB

339 €

23.08-30.09.2020

7 BB

285 €

30.08-06.09.2020

7 BB

229 €

06.09-13.09.2020

7 BB

185 €

13.09-20.09.2020

7 BB

159 €

20.09-27.09.2020

7 BB

129 €

 

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

  • 7 ноќевања со појадок
  • Wi-Fi интернет во соба и на рецепција
  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена

Доплати:

  • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
  • Клима уред Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден (на лице место)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен 

  • дете до 11,99 во соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • трет возрасен има попуст 30%

 Максимум сместување

Triple - 2 возрасни

 

Минимум сместување

Triple room - 3 возрасни и 1 дете до 1,99 (спие со родители, baby cot на барање)


Цената не вклучува
*Превоз и *Патничко осигурување

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори


Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach  

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.