ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Duvas
Vila Duvas

Се наоѓа на околу 280 m од плажата. Најкраткиот пат до плажата е неасфалтиран приод до задниот влез во хотелот Blue sea. Со плаќање на конзумација можат да го користат базенот на хотелот. Во понудата се студија и апартмани на приземје и прв кат. Сите имаат SAT TV , WIFI и клима уред чие користење е вклучено во цената. Во дворот има скара и паркинг.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 10/12/14 НОЌИ

Тип на сместување

Макс бр лица

20.05-03.06

22.05-03.06

03.06-15.06

15.06-27.06

27.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-30.08

30.08-

11.09

11.09-

23.09

23.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

14

12

12

12

12

10

10

10

10

12

12

12

10

1/2

studio

2

178

148

248

348

498

478

528

548

548

548

368

298

-

1/2+1

studio

3

198

178

278

398

548

528

578

598

598

598

398

348

-

1/3+1

studio

4

248

228

358

468

598

568

628

648

648

648

458

398

-

1/4

apartman

4

278

248

398

548

768

718

768

828

828

828

498

428

-

1/4+1

apartman

5

298

278

428

578

798

748

798

848

848

848

528

448

-

 

 

Тип на сместување

Макс бр лица

20.05-01.06

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-24.09

24.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

12

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

12

9

1/2

studio

2

148

248

328

428

478

528

548

548

548

448

328

298

-

1/2+1

studio

3

178

278

368

478

528

578

598

598

598

498

368

348

-

1/2+2

apartman

4

248

398

498

648

698

748

798

798

798

648

448

428

-

1/4

apartman

4

248

398

528

678

718

768

828

828

828

678

448

428

-

1/4+1

apartman

5

278

428

558

698

748

798

848

848

848

698

478

448

-

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

СУПЕР АКЦИЈА

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 29.06.2020

30.06. - крај на сезоната 2020

За сместување во:

Попуст:

Попуст:

4 И 5 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

20% ПОПУСТ

2 И 3 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

17% ПОПУСТ

АПАРТМАНИ И ДУПЛЕКСИ

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

 

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%