Polihrono - Vila Gramenos
Vila Gramenos

Вила ГРАМЕНОС се наоѓа на околу 80 метри од плажата на Полихроно и располага со 4 пространи фамилијарни апартмани за сместување на 4 и 5 лица распоредени на прв и втор кат.Сите апартмани се опремени со комплет опремена мини кујна, балкон, тоалет, ТВ, клима уред која е вклучена во цената. Вилата има WI-FI.

На регуларните цени одобруваме попуст според наведеното:

- 15% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.01.2020
- 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.02.2020
- 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

 

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

GRAMENOS       1/4+1 app

16.05

7*промо

59

23.05

7*промо

79

30.05

7*

89

06.06

7*

129

13.06

7*

149

20.06

7*

169

27.06

7*

189

04.07

7

400

11.07

7

440

18.07

7

440

25.07

7

440

01.08

7

440

08.08

7

440

15.08

7

420

22.08

7

380

29.08

7*

159

05.09

7*

139

12.09

7*промо

89

19.09

7*промо

69


НАПОМЕН
И:   

* Цените СО * се однесуваат за пакет аранжман по  лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

* За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра; 

* Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.

* Во студио, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува БЕСПЛАТНО, и плаќа само за превоз (доколку користи). 

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

 

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.

* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: 

* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,