ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Kalikratia - Vila Evi II
Vila Evi II

-20% попуст за целосна уплата до 13.12.2019 

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата Evi II е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија и апартмани кои се наоѓаат на прв и на втор спрат, а за претстојната сезона понудата во оваа вила е збогатена со нови студија и апартмани. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Evi II” - Неа Каликратија

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/3 студио

 

1/5 апартман

 

1/5 апартман (дуплекс)

22.05-01.06.2020

10

220  (13.640 ден.)

300  (18.600 ден.)

360 € (22.320 ден.)

01.06-11.06.2020

10

260  (16.120 ден.)

360 € (22.320 ден.)

420 € (26.040 ден.)

11.06-21.06.2020

10

320  (19.840 ден.)

460 € (28.520 ден.)

520 € (32.240 ден.)

21.06-01.07.2020

10

400  (24.800 ден.)

500 € (31.000 ден.)

560 € (34.720 ден.)

01.07-11.07.2020

10

480  (29.760 ден.)

600 € (37.200 ден.)

680 € (42.160 ден.)

11.07-21.07.2020

10

550  (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

21.07-31.07.2020

10

550  (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

31.07-10.08.2020

10

550  (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

10.08-20.08.2020

10

550  (34.100 ден.)

680 € (42.160 ден.)

760 € (47.120 ден.)

20.08-30.08.2020

10

480  (29.760 ден.)

600 € (37.200 ден.)

680 € (42.160 ден.)

30.08-09.09.2020

10

380  (23.560 ден.)

500 € (31.000 ден.)

560 € (34.720 ден.)

09.09-19.09.2020

10

300  (18.600 ден.)

440 € (27.280 ден.)

480 € (29.760 ден.)

19.09-29.09.2020

10

250  (15.500 ден.)

340 € (21.080 ден.)

380 € (23.560 ден.)


 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции