Athos - Vila Maria - Jerisos
Vila Maria - Jerisos

-15% попуст за целосна уплата до 27.12.2019

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вила „Maria” - Јерисос

Термин:

Ноќевања:

1/2 апартман

1/2+1 апартман

1/4 апартман

1/4 дуплекс

26.05-05.06.2020

10

180  (11.160 ден.)

200  (12.400 ден.)

240  (14.880 ден.)

280  (17.360 ден.)

05.06-15.06.2020

10

240  (14.880 ден.)

260  (16.120 ден.)

300  (18.600 ден.)

340  (21.080 ден.)

15.06-25.06.2020

10

320  (19.840 ден.)

340  (21.080 ден.)

380  (23.560 ден.)

420  (26.040 ден.)

25.06-05.07.2020

10

360  (22.320 ден.)

380  (23.560 ден.)

420  (26.040 ден.)

460  (28.520 ден.)

05.07-15.07.2020

10

420  (26.040 ден.)

440  (27.280 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

15.07-25.07.2020

10

460  (28.520 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

560  (34.720 ден.)

25.07-04.08.2020

10

460  (28.520 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

560  (34.720 ден.)

04.08-14.08.2020

10

460  (28.520 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

560  (34.720 ден.)

14.08-24.08.2020

10

460  (28.520 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

560  (34.720 ден.)

24.08-03.09.2020

10

420  (26.040 ден.)

440  (27.280 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

03.09-13.09.2020

10

320  (19.840 ден.)

340  (21.080 ден.)

380  (23.560 ден.)

420  (26.040 ден.)

13.09-23.09.2020

10

230  (14.260 ден.)

250  (15.500 ден.)

290  (17.980 ден.)

330  (20.460 ден.)

Вилата Maria се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите  имаат  опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата кој е опремен со пластични маси и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра