ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Ammouliani - Vila Filipos
Vila Filipos

 

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Куќата се наоѓа во центарот на Амуљани, оддалечена 100 м од морето и околу 300 м од пристаништето.
Идеална е за гостите кои што сакаат да се во центарот на збиднувањата и да им е се на дофат. Недалеку од куќата се неколку таверни, ресторан за брза храна, кафулиња, маркети, пицерија... Не случајно, баш кај оваа куќа ја истакнуваме љубезноста на г-ѓата Рула, сопственичката, која ќе ве пречека со колачи и традиционалното грчко послужување. Не се изненадувајте доколку за појадок ве пречека традиционалната грчка пита, а по враќањето од плажата грчка салата, за што сведочат нашите гости кои престојувале минатите години. Студија се комплетно опремени, а од некои тераси се простира преубав поглед кон морето, пристаништето и полуостровот Атос. Куќата е помеѓу двете улици, така да паркирањето не е проблем.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-

30.09.

1/2 studio BP/M

185

315

405

465

525

565

565

565

485

385

295

185

1/2+1 studio BP/M

195

335

435

495

555

595

595

595

515

415

325

195

1/2 studio P/M

205

355

465

525

585

625

625

625

545

435

345

205

1/3 studio BP/M

215

375

485

545

605

645

645

645

565

455

365

215

1/3 studio P/M

225

395

515

575

635

675

675

675

595

485

385

225

1/4 studio P/P

235

415

535

595

655

695

695

695

615

505

405

235

 

Легенда: P/M - поглед море, BP/M - бочен поглед море, P/P - поглед позади

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

 

Тип на сместување:
1/2 studio – една просторија со чајна кујна и брачен лежај.
1/3 studio - една просторија со чајна кујна и брачен лежај и единечен лежај.
1/4 studio - една просторија со чајна кујна и брачен лежај и единечен лежај и канабе.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS КООРДИНАТИ: 40°20'00.3"N 23°55'19.2"

 

СОДРЖИНАТА НА КУЌАТА: скара, WI-FI

СОДРЖИНАТА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, пешкири, решо, тераса, тв

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.