Nea Skioni - Vila Paradise
Vila Paradise

    20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2020

Вила PARADISE е оддалечена 30м од плажа, 1км од  центарот на Неа Скиони. Вилата располага со трикреветни и четирикреветни студија. Комплетно опремени со мини кујна со фрижидер, ТВ, клима уред (вклучен во цената), интернет и балкон. Сите соби имаат поглед кон морето. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор. Вилата има паркинг место

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

1/4 студио

24.05-31.05

7*

80

100

31.05-07.06

7*

90

120

07.06-14.06

7*

110

140

14.06-21.06

7*

130

160

21.06-28.06

7*

140

175

28.06-05.07

7*

160

190

05.07-12.07

7*

185

200

12.07-19.07

7*

195

210

19.07-26.07

7*

195

210

26.07-02.08

7*

195

210

02.08-09.08

7*

185

200

09.08-16.08

7*

175

190

16.08-23.08

7*

155

180

23.08-30.08

7*

140

160

30.08-06.09

7*

125

140

06.09-13.09

7*

100

120

13.09-20.09

7*

80

100

 


 • Цените се дадени ПО ЛИЦЕ
  за 7 ноќевања со превоз, трето и четврто лице  плаќааат

само превоз, доколку користат,  или гратис со сопствен превоз.

 • За патување со сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
 • Доплата само за превоз – 35 евра возрасен, 25 евра за деца од 02-12 години
 • За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.
 • Туристичка такса  се плаќа на лице место (0,50 еур од ден по соба).
 • НАПОМЕНА:
 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласност предвидениот број кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 5,99години
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот
 • Задолжително  здравствено и патничко осигурување
 • За уплата на аранжман прекуСиндикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата
 • Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.