ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Polihrono - Vila Niko
Vila Niko

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно - едно од најлуксузните местасо долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови...

Вила НИКО на 80 - 90 метри од плажа, располага со 1/2, 1/3, 1/4 студија, (1 дупли и 2 поединечни крвети) и 1/2 + 1/2 дуплекс апартман (2 спални соби со по 2 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), 1/3 + 1/3 дуплекс апартман (2 спални соби со по 3 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), опремени со: кујна, купатило, ТВ, тераси...  Климата е вклучена во цената. Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

 

ПОЛИХРОНО

НИКО

 

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

стд

1/3

стд

1/4

стд

1/2+1/2

дуплекс

1/3+1/3

дуплекс

 

01.06-09.06

8

90

95

100

130

140

 

09.06-17.06

8

160

180

200

240

260

 

17.06-25.06

8

220

240

260

320

340

 

25.06-03.07

8

260

280

300

420

440

 

03.07-11.07

8

320

340

360

480

500

 

11.07-19.07

8

330

350

370

500

520

 

19.07-27.07

8

360

380

390

540

560

 

27.07-04.08

8

360

380

390

540

560

 

04.08-12.08

8

380

400

420

560

580

 

12.08-20.08

8

360

380

390

540

560

 

20.08-28.08

8

320

340

360

500

520

 

28.08-05.09

8

240

260

280

390

410

 

05.09-13.09

8

190

210

230

290

300

 

13.09-21.09

8

130

140

150

180

190

 

21.09-29.09

8

90

95

105

120

130

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Цените се изразени во евра за наем на студија или апартмани за 8 ноќевања.            .

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време.

Цена: 1800 ден. (29 €), за деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €) повратен билет.

Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден, деца до 14 год. - 150 ден. За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите гости. Собите се напуштаат во 9 ч а сместувањето во 13 ч по локално време. Можност за плаќање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.       

ЛОКАЦИЈА НА ОВЈЕКТОТ:

Vila Niko - Polichrono 630 85, Greece

40.015696, 23.530182

v