ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Al Mare
Vila Al Mare

Al Mare House е потполно нова луксузна куќа. Се наоѓа на самата плажа во мала увала на крајот на стариот дел на Сарти. Студијата се на приземје, а апартманите со галерија на 1. и на 2. кат. Сите имаат неверојатен поглед кон морето и Света Гора. Сите имаат SAT TV, WiFi и клима уред, чие користење е вклучено во цената. Организирано е чистење неколку пати за време на престојот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Макс бр на лица

10.05-22.05

22.05-03.06

03.06-14.06

14.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-

22.09

22.09-

03.10

Бр на ноќи

 

 

12

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

Al Mare 1/2

studio DM

2

198

248

398

498

598

698

798

898

898

898

748

598

398

258

Al Mare 1/2+1

studio DM

3

228

278

428

548

648

748

848

948

948

948

798

648

448

278

Al Mare 1/4

app+gal DM

4

278

348

548

698

898

998

1098

1198

1198

1198

998

798

548

368

Al Mare 1/4

apartman DM

4

298

398

598

748

948

1048

1148

1248

1248

1248

1048

848

598

398

Al Mare 1/4+1

app+gal DM

5

298

398

598

748

948

1048

1148

1248

1248

1248

1048

848

598

398

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.