ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Sartios & Sartios New
Sartios & Sartios New

Се наоѓа на само 180 m oд најубаво уредениот дел од плажата во Сарти и на 70 m oд плоштадот. Во понуда се двокреветни, трикреветни и четирикреветни студија со помошен кревет. Сите имаат SAT TV, клима со доплата и бежичен интернет. Новите студија се наоѓаат во ниско приземје.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс бр лица

10.05-22.05

22.05-03.06

03.06-14.06

14.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр ноќи

 

 

12

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/2

studio

2

148

198

328

428

548

598

648

698

698

698

598

428

348

198

1/3 new

studio NP

3

178

198

348

418

558

598

648

698

698

698

598

418

378

228

1/4 new

studio NP

4

218

228

398

458

578

618

668

718

718

718

618

458

428

278

1/4

studio

4

228

248

428

478

598

648

698

748

748

748

648

478

448

298

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.