ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Twins
Vila Twins

Реновираните студија во куќата Twins се наоѓаат на плажа, на најубавиот дел на Торони, веднаш до хотелот Blue Sea и апартманите Basil. Во понуда имаме студија со галерија на приземје, со француски кревет на приземјето и 2 единечни на галеријата, која не е со стандардна висина. Четирикреветното студио се наоѓа на 2. кат и има преубав поглед на морето. Сите студија имаат SAT TV, Wi-fi и клима уред, чие користење е вклучено во цената . На располагање на гостите им е скарата и паркингот позади куќата, како и лежалки и чадор, кои може да ги добијат на користење во текот на одморот од домаќините.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс бр лица

10.05-25.05

25.05-04.06

04.06-14.06

14.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-24.09

24.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

15

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

12

9

1/4

studio

4

-

-

-

398

548

598

648

698

698

698

598

428

-

-

1/2+2

studio DM

4

-

-

-

428

598

648

698

748

748

748

648

468

-

-

Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.