ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Elina - Golden Beach
Vila Elina - Golden Beach

Oпшти информации:

Категорија: Апартманско сместување;

Област:стров Тасос, Грција;

Град: Golden Beach;

Тип: Фамилијарен одмор, eкономичен одмор, oдмор за млади;

Од море: на сама плажа.

Опис на соби:

Тип на студиа: Студио - 2 единечни легла + 2 дополнителни легла(фотелја на растеглување), опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата на лице место 5 евра на ден);

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

локација

X Координати: 40.708902Y координати: 24.759319


25% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 15.05-29.05. Уплата 100% до 05.01.2020

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07. Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 03.07-25.09. Уплата 100% до 05.01.2020

 

Studios Elina - Skala Potamia (Golden Beach)

на 1 минута од плажа

по соба

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 2+2

15.05-22.05.2020

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

99 €

22.05-29.05.2020

7 ноќевања

109 €

29.05-05.06.2020

7 ноќевања

179 €

05.06-12.06.2020

7 ноќевања

229 €

12.06-19.06.2020

7 ноќевања

289 €

19.06-26.06.2020

7 ноќевања

359 €

26.06-03.07.2020

7 ноќевања

399 €

03.07-10.07.2020

7 ноќевања

449 €

10.07-17.07.2020

7 ноќевања

489 €

17.07-24.07.2020

7 ноќевања

509 €

24.07-31.07.2020

7 ноќевања

509 €

31.07-07.08.2020

7 ноќевања

509 €

07.08-14.08.2020

7 ноќевања

509 €

14.08-21.08.2020

7 ноќевања

489 €

21.08-28.08.2020

7 ноќевања

439 €

28.08-04.09.2020

7 ноќевања

339 €

04.09-11.09.2020

7 ноќевања

289 €

11.09-18.09.2020

7 ноќевања

199 €

18.09-25.09.2020

7 ноќевања

119 €

 

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз 

*Патничко осигурување

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

 • Скопје 55€
 • Штип 60€
 • Битола 60€
 • Велес 55 €
 • Радовиш 60€
 • Прилеп 60€
 • Неготино 55€
 • Струмица 60€
 • Струга 60€
 • Удово 55€
 • Охрид 60€
 • Граничен премин 55€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно