Thassos - Vila Discovery - Limenaria
Vila Discovery - Limenaria

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

Комплексот се наоѓа на влезот во Лименарија. Oддалечен е околу 200 m плажата и околу 400 oд центарот. Го сочинуваат комфорни и убаво опремени студија и дуплекси. Содржината ја нодополнуваат базенот со лежалки и барот покрај него, дворот со летниковец и скара, рецепција, луксузен салон со гарнитури за седење и можност за гледање на Тотал ТВ пакетите. Паркирањето автомобил е можно во непрометната улица пред комплексот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/ДУПЛЕКС ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio (приземје)

165

265

365

465

525

575

615

615

615

515

415

295

165

1/3 studio (приземје)

175

295

395

495

555

605

645

645

645

545

445

325

175

1/4 duplex

(приземје)

225

425

545

645

725

775

825

825

825

725

625

445

225

Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет

Користење на интернетот и пешкирите бесплатно. Доплата за користење на клима уредот е 4 ЕУР на ден.

Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

 

 

Тип на сместување:

1/2 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет.

1/3 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден единечен кревет.

1/4 duplex apartman – во една просторија чајна кујна, втората просторија со еден брачен кревет, во третата просторија еден единечен кревет и тросед.
Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS KOORDINATI: 40°37'39.9"N 24°34'02.6"E

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, отворен базен со бар покрај базенот и чадори и лежалки, рецепција, лоби бар, ТВ сала, WI-FI, скара на отворено

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА:  чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, фен, гарнитура за седење на тераса, клима,  купатило, LCD TV, пешкири, сеф, тераса, Wi-Fi

СОДРЖИНА НА ДУПЛЕКСИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, фен, гарнитура за седење на тераса, клима,  купатило, LCD TV, пешкири, сеф, тераса, Wi-Fi 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.