Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Dimitris - Asprovalta
Vila Dimitris - Asprovalta

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Се наоѓа во поширокиот центар на Аспровалта, покрај главното шеталиште, на околу 50 m oд плажа. Студијата се комплетно опремени, а поголем дел се со поглед на море. Има и скара во убаво уредениот двор. Паркирањето е дозволено пред куќата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

125

195

315

415

465

505

535

535

535

425

325

225

125

1/2 studio РМ

135

215

345

445

495

535

565

565

565

455

365

245

135

1/3 studio PP

145

235

365

465

515

555

585

585

585

475

385

265

145

1/3 studio PM

155

255

395

495

545

585

615

615

615

505

415

285

155

1/4 studio PP

165

275

415

515

565

605

635

635

635

525

435

305

165

РМ – поглед на море, РР – поглед позади

Цената вклучува користење интернет. Климата се доплаќа 5 € по ден

Две деца до 10 год можат да користат еден кревет, дете до неполни 3 години може да дели кревет со возрасните

 

Тип на сместување:
1/2 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет.
1/3 studio -во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден единечен кревет или три единечни кревети.
1/4 studio - во една просторија чајна кујна со два брачни кревети.

Во некои случаи можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите.
GPS KOORDINATI: 40°43'00.8"N 23°42'21.4"E

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, скара, WI-FI

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, решо, балкон

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.