Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Elena - Asprovalta
Vila Elena - Asprovalta

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Се наоѓа на околу 500 m од центар и околу 300 m од плажа. Сместена е во викенд населбата, во мирниот дел на одмаралиштето, што за некого може да е предност. Поседува и сопствен паркинг, во дворот. Куќата е понова градба и современо опремена. Во понуда се комфорни 1/6 мезонети на две нивоа (ниско и високо приземје). На горното ниво (високо приземје) се наоѓа простран дневен престој, LCD SAT TV 32”, клима уред, опремена кујна со трпезарија, тоалет и канапе, кое се отвора во димензии на француски кревет. Во долното ниво(ниско приземје) се наоѓа купатило и две спални соби, со по два единечни кревети, кои можат да се спојат. Прозорците од спалните соби се со нормални димензии, без разлика што се работи за ниско приземје и секој е заштитен со комарници. Сите сместувачки единици имаат: ел. шпорет со рерна, голем фрижидер со замрзивач, тостер, миксер за фрапе, ел. бокал, пегла со даска за пеглање, фен... Гостите можат да побараат од сопствениците покретна скара на користење, во дворот. Напомена – прв супермаркет и почеток на пешачката патека во Аспровалта се на околу 500 m оддалеченост.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/ 2 app

145

205

 

 

 

 

 

 

 

 

 

205

145

1/3 app

155

215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

215

155

1/ 4 app

165

235

395

515

615

675

725

725

725

575

435

245

165

1/4+1 app velika terasa

195

265

445

565

665

725

775

775

775

625

485

285

195

1/ 2 mezoneta

185

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

185

1/3 mezoneta

205

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

205

1/5 mezoneta

225

285

435

605

705

825

875

875

875

675

535

325

225

1/6 mezoneta

235

305

455

625

725

845

895

895

895

695

555

345

235

1/7 mezoneta

245

335

495

665

765

885

935

935

935

735

595

375

245

*Секое лице мора да има сопствено легло, вклучувајќи ги и децата

Цената вклучува користење интернет, крпи и клима

 

Тип на сместување:
1/6 mezoneta – во високо приземје се наоѓа просторија со кујна, трпезариска маса и канабе на развлекување и тоалет, а во ниско приземје се две спални соби со по два единечни кревета споени и бања

Во некои случаи можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите.
СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI

СОДРЖИНА НА МЕЗОНЕТИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило со тоалет, LCD TV, пешкири, балкон

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.