ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Thalia - Nea Vrasna
Vila Thalia - Nea Vrasna

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

Куќата се наоѓа во централниот дел на Неа Врасна и е оддалечена од плажата на околу 100м. Неодамна е реновирана со модерно уредени студија и апартмани и двор. Ја препорачуваме на семејства со деца поради позицијата и близината до плажата. Некои од апартманите имаат страничен поглед на море. Паркингот на улицата пред куќата.

 

GPS КООРДИНАТИ: 40°42'29.0"N 23°42'04.1"E

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01. 08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

115

195

295

395

455

495

535

535

535

415

295

195

115

1/3 studio

125

215

325

425

485

525

565

565

565

445

315

215

125

1/4 studio

145

245

355

455

515

555

595

595

595

475

345

235

145

1/4 apartman

185

315

435

595

685

755

795

795

795

665

465

365

185

1/4+1 apartman

195

345

465

635

725

795

835

835

835

695

495

395

195

Цената вклучува користење на интернет и клима

Напомена: 1/4 студија – француски кревет + кревет на кат

Две деца до 10 год можат да користат еден кревет. Дете до 3 год може да го дели креветот со родителите.

 

Тип на сместување:

1/2 студија– во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет
1/3 студија- во една просторија чајна кујна еден брачен кревет и еден единечен кревет

1/4 студија–во една просторија чајна кујна, еден брачен кревет и еден кревет на спрат

1/4 апартман- во една просторија чајна кујна и еден единечен кревет, a во друга просторија еден брачен кревет и еден единечен кревет
1/4+1 апартман-во една просторија чајна кујна и еден единечен кревет од кој се извлекува фиока која е помошен кревет, а во другата просторија еден брачен кревет и еден единечен кревет.

Во некои случаи можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, двор

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор,решо,фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, пешкири.

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, решо, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, пешкири.

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.