Ammouliani - Vila Eleni
Vila Eleni

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Eleni house се наоѓа во центарот, на околу 100 м оддалеченост од морето. Спроти куќата е новоизградениот детски парк. Идеално е позиционирана за гостите на кои им е важно се да им биде блиску затоа што во непосредна близина има маркети, таверни, ресторани за брза храна, кафулиња, пицерија, аптека и други содржини. Во понуда има студија за 2 и 3 лица и дуплекси за 4 и 5 лица.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО/ДУПЛЕКС ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/ 2 studio

185

295

395

475

525

565

565

565

485

385

295

185

1/ 3 studio

195

325

425

505

555

595

595

595

515

415

315

195

1/ 4 duplex

275

545

685

785

855

895

895

895

795

635

525

275

1/ 5 duplex

295

575

725

825

895

935

935

935

835

665

555

295

Напомени

-Услови за деца во студио/ дуплекс две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/2 studio - во една просторија чајна кујна, еден брачен кревет.  
1/3 studio -  во една просторија чајна кујна, брачен и единечен кревети.
1/4 duplex -  во една просторија кујна, во втората еден брачен кревет и во третата просторија еден брачен кревет.
1/5 duplex – во една просторија кујна и во издвоениот дел единечен кревет, во втората еден брачен кревет и во третата просторија еден брачен кревет.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, паркинг

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, решо, тераса, Sat TV

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.