Kalithea - Vila Panajoti Niki
Vila Panajoti Niki

На првиот крак на Касандра се наоѓа КАЛИТЕА - едно од најлуксузните,најпосетуваните места, со чиста бисерна вода,песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили, таверни, барови,одговара како за млади така и за возрасни, со многу можности за забава и рекреација, затоа е и најпосакувана...

Вила ПАНАЈОТИ - НИКИ во центарот на Калитеа а на 250 метри од плажа. Располага со 1/2 и 1/2+1 студија - 2 поединечни кревети и еден помошен кревет, за 2-ца возрасни и едно дете до 14год.,на 1-ви спрат, опремени со:мини кујна, купатило, ТВ, тераси...

Климата е вклучена во цената.

 

ПАНАЈОТИ-НИКИ

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

студио

1/2+1

студио

01.06-09.06

8

90

95

09.06-17.06

8

160

180

17.06-25.06

8

220

240

25.06-03.07

8

260

280

03.07-11.07

8

320

340

11.07-19.07

8

330

350

19.07-27.07

8

360

380

27.07-04.08

8

360

380

04.08-12.08

8

380

390

12.08-20.08

8

360

380

20.08-28.08

8

320

340

28.08-05.09

8

240

260

05.09-13.09

8

190

200

13.09-21.09

8

130

140

21.09-29.09

8

90

95

      

Цените се изразени во евра за наем на студија за 8 ноќевања.             

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Калитеа 14:00 ч. по локално време.

Цена: 1800 ден. (29 €), за деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €) повратен билет.

Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден, деца до 14 год. - 150 ден. 

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите гости.

Промена на постелнина на 4-от ден. 

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

Собите се напуштаат во 9.00ч. а сместувањето во 14.00 ч. по локално време.