Хотели на закуп - Hotel Hanioti 2* - Hanioti
Hotel Hanioti 2* - Hanioti

На првиот крак на Касандра, се наоѓа Ханиоти, кое се наоѓа во кристално чистиот Залив Торонеос, опкружен со бујна медитеранска вегетација. Ханиоти има прекрасна песочна плажа со постепено влегување, во морето, природна убавина, за пријатен и незаборавен одмор, за помладите и за возрасните. Во Ханиоти има продавници, маркети, пекари, хотели, вили, таверни, кафулиња...

Хотел “ХАНИОТИ” 2 * - на околу 50 - 60 метри од плажа и од центарот на Ханиоти,на идеална местоположба, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi - fi, ТВ, тераси и клима - во цената.

https://www.haniotihotel.gr/en/

 

ХАНИОТИ

ХОТЕЛ ХАНИОТИ

ПЕРИОД:

Н/П

во 1/2 по лице

1/2

по соба

1/2+1

по соба

01.06-09.06

8

210

420

520

10.06-17.06

8

215

430

530

18.06-25.06

8

220

440

540

26.06-03.07

8

230

460

560

03.07-11.07

8

250

500

600

11.07-19.07

8

275

550

650

19.07-27.07

8

295

590

690

27.07-04.08

8

315

630

730

04.08-12.08

8

315

630

730

12.08-20.08

8

315

630

730

20.08-28.08

8

290

580

680

28.08-05.09

8

260

520

620

05.09-13.09

8

230

460

560

13.09-21.09

8

200

400

500

21.09-29.09

8

195

390

490

 

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за ноќевање со појадок (шведски стол).

Во 1/2 соба деца до 5 год. бесплатно, а за Baby - Bed во 1/2 соба доплата 6 еур по ден.

Автобуски превоз: Прилеп 05.00 ч. ; враќање од Ханиоти 13.00 ч. по локално време.

Цена: 1990 ден, за деца до 14 г.= 1200 ден – повратeн билет.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 г. 200 ден, од 65 до 70 г. - 400 ден. до 14 г. - 150 ден.

Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.

Можност за плаќање со visa иmastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 61.8 ден).