ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Skiathos - Vila Nikos
Vila Nikos

15 %  ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2019

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

Вила “НИКОС лоцирана во Кукунариес на оддалеченост  5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес“,Агиа Елена,Хрисиамос,Мандраки се плажи кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Пешачењето до плажите е во убава шумска атмосфера.Вилата располага со 1/2, 1/3 ,1/4 студија и  1/6 дуплекси сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума. 

 

ЦЕНИ ЗА 7,8 или 9 НОЌИ,АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

ПЕРИОД

 

МАЈ

 

 

Ј У Н И

 

Ј У Л И

 

А В Г У С Т

 

С Е П Т Е М В Р И

 

30

 

07

 

15

 

23

 

01

 

08

 

16

 

24

 

01

 

09

 

17

 

25

 

02

 

10

 

19

 

28

НОЌЕВАЊА

 

8

 

8

 

8

 

8

 

7

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

9

 

9

 

8

Студио,Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-13

 

 

119

 

149

 

179

 

229

 

249

 

259

 

279

 

289

 

289

 

289

 

279

 

239

 

179

 

159

 

149

 

119

 

3,4,5,6 лице

109

109

109

159

159

159

159

159

159

159

159

159

159

109

109

109

 

1 и 2 дете до 12 год

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

 

GPS координати: 39.152932, 23.397495    39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

 

НАПОМЕНИ:  

 

*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за (7,8 или 9) ноќевања со вклучен:

автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред за минимум 2 лица;

*трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;

*1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;

Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. - еден правец и бродска карта;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

 

ЦЕНИ НА БАЗА 7,8 или 9 НОКЕВАЊА СО ПОЈАДОК(ШВЕДСКА МАСА) ВО ХОТЕЛ  MUSES 4*,АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

 

ПЕРИОД

МАЈ

Ј У Н И

Ј У Л И

А В Г У С Т

С Е П Т Е М В Р И

 

30

 

07

 

15

 

23

 

01

 

08

 

16

 

24

 

01

 

09

 

17

 

25

 

02

 

10

 

19

 

28

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

7BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

9BB

 

9BB

 

8BB

Студио,Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-11,А,В

макс. 2 – 6 лица

 

199

 

229

 

259

 

309

 

329

 

339

 

359

 

369

 

369

 

369

 

359

 

319

 

259

 

239

 

229

 

199

 

3,4,5,6 лице

189

189

189

239

239

239

239

239

239

239

239

239

239

189

189

189

 

1 и 2 дете до 12 год

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

Хотелот Muses е на 50 метри оддалеченост од вилата Никос во правец кон плажата Кукунариес.

 

Опис на студија и апартмани во Вила „Никос“

Вила „НИКОС“ е лоцирана во Кукунариес. Влезот е обележан со видлива табла на која пишува „Вила Никос“, голема влезна врата и паркинг простор.

Во дворот, кој наоколу е опкружен со дрвја, има и летниковец со големи маси и дрвени клупи. Десната страна од вилата граничи со имот, кој има борова шума, додека пак од левата страна се наоѓа езеро со слатка вода, кое е природен феномен на островот. Вилата е  оддалечена од плажата околу 5 минути. Во класичен медитерански стил, вилата располага со апартмани, во кои се влегува директно од дворот. Во вилата има постојано топла вода, која е решена преку централен соларен систем. Обезбедена е и со wi-fi сигнал.

Рецепцијата и останатиот персонал се достапни во секој момент за било каква информација и помош. Сите соби располагаат со ПП апарат, екстра кебиња и перница, но за било каква екстра потреба може да се обрати на рецепција. Во собите има клима уред, телевизор, радијатори за парно греење и купатило со ВЦ. Во сите апартмани се достапни по 2 крпи од лице (голема и мала).Чистењето на собите се врши преку еден ден.

СТУДИО БР.1 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.2 (1/3)
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.3 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.4 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.5 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.6 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна и мини шпорет. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.7 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има дупол кревет, кујна, мини шпорет, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.8 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса со маса и столици. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.9 (1/4)

Составен е од една просторија во која има 4 поединечни кревети во истата просторија има кујна со кујнски инвентар,ТВ и клима. Од оваа соба се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

АПАРТМАН 10 (1/3 + (1/3))-СОФИТА 1

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има кујна со шанк, музички инструмент, камин, три поединечни кревети, купатило со WC и ТВ. На вториот кат има еден дупол и еден поединечен кревет и клима.

АПАРТМАН 11 (1/2 + (1/4)) – СОФИТА 2

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има 2 поединечни кревети, кујна тераса, купатило со WC и ТВ. Од овде се излегува на тераса. На вториот кат има 2 дупли кревети и клима.

СТУДИО 12 (1/2)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC. 

СТУДИО 13 (1/2)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.