Nea Flogita - Vila Eva
Vila Eva

Вила ЕВА е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 30 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани  пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

Бр. ноќевања

1/4 апп

1/5 апп

23/05/2020 - 30/05/2020

7*

69.00€

69.00€ 

30/05/ 2020 - 06/06/2020

7*

99.00€

99.00€ 

06/06/ 2020 - 13/06/2020

7*

129.00€

149.00€ 

13/06/2020 - 20/06/2020

7*

159.00€

169.00€ 

20/06/2020- 27/06/2020

7*

179.00€

189.00€ 

27.06/2020 - 04/07/2020

7

380.00€

390.00€ 

04/07/2020- 11/07/2020

7

400.00€

420.00€ 

11/07/2020 - 18/07/2020

7

440.00€

460.00€

18/07/2020 - 25/07/2020

7

440.00€

460.00€ 

25/07/2020 - 01/08/2020

7

440.00€

460.00€ 

01/08/2020- 08/08/2020

7

440.00€

460.00€ 

08/08/2020 - 15/08/2020

7

440.00€

460.00€ 

15/08/2020- 22/08/2020

7

440.00€

460.00€ 

22/08/2020 - 29/08/2020

7

390.00€

409.00€ 

29/08/2020 - 05/09/2020

7*

169.00€

179.00€ 

05/09/2020- 12/09/2020

7*

149.00€

169.00€ 

12/09/2020 - 19/09/2020

7*

109.00€

129.00€ 

19/09/2020– 26.09/2020

7*

89.00€ 

89.00€ 

 

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

 Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,пето   лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на  потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница www.exit.mk се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница www.exit.mk  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

Деца до 2 години бесплатно, без седиште

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Агенцјата  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените вo самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ