ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Ammoudia & Kanali - Vila Ionio - Ammoudia
Vila Ionio - Ammoudia

 

АМУДИА - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе - барови, ресторани и таверни што дополнително ја чинат АМУДИА атрактивен за туристите. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безбрижен одмор, пружи можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада...

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и помошен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.

           Вила ИОНИО

ПЕРИОД

Ноќ

 1/2

1/2+1

1/2+2

06.06-14.06

8

90

95

110

14.06-22.06

8

160

170

190

22.06-30.06

8

240

250

270

30.06-08.07

8

280

290

310

08.07-16.07

8

300

310

330

16.07-24.07

8

320

330

350

24.07-01.08

8

340

350

380

01.08-09.08

8

340

350

380

09.08-17.08

8

340

350

380

17.08-25.08

8

320

330

350

25.08-02.09

8

240

250

270

02.09-10.09

8

160

170

190

10.09-18.09

8

110

120

140

18.09-26.09

8

90

100

120

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања. 

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп - Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп. Цена за превоз: 1980 ден 32 € - повратнен билет. Деца до 14 г.=1200 денари 19.5 €.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден. Деца до 14 год. - 150 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена. Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.