ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Ammouliani - Vila Filiko II
Vila Filiko II

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Куќата се наоѓа во централниот дел на островот, на околу 200 m од плажата Galini и од плажата Limanaki, наспроти куќата Filiko I. Опремена е во етно стил со камена фасада. Во дворот се наоѓа летниковец со гарнитура за седење. Со идеална позиција, недалеку од две плажи до кои може да се стигне пешки, и во непосредна близина на маркетот. Составена од двокреветни студија со пространи тераси и гарнитури за седење. Идеална за парови. Се наоѓа во мирниот дел, во непрометна улица, каде што не е проблем за паркинг пред куќата или во близина.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

02.06.
12.06.

12.06.
22.06.

22.06.
02.07.

02.07.
12.07.

12.07.
22.07.

22.07.
01.08.

01.08.
11.08.

11.08.
21.08.

21.08.
31.08.

31.08.
10.09.

10.09.
20.09.

20.09.
30.09.

1/2 studio

175

295

395

455

505

545

545

545

475

375

285

175

1/ 3 studio

185

325

425

485

535

575

575

575

505

405

305

185

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/2 studio - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет.  

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS КООРДИНАТИ: 40°19'52.9"N 23°55'12.1"E

 

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, паркинг, WI-FI

СОДРЖИНА НА СТДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, пешкири, решо, тераса, LCD TV

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.