BANSKO - Panorama 4*
Panorama 4*


                                    Panorama Resort 4* Bansko                                   
15% попуст за резервации од 8.1.2020 до пополнување на места, за престој во период 14.01-17.01 и 19.01- 31.03.2020
6=5 за пристигнување во период 01.12 - 20.12.2019 и 12.01 - 08.03.2020
*Гратис ноќ е за ден со пониска цена
ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ПОПУСТИТЕ

         

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

тип на соба

01.12 - 20.12.2019
09.03 - 31.03.2020

21.12 - 27.12.2019
12.01 - 23.01.2020

03.01 - 11.01.2020
24.01 - 08.03.2020

28.12.2019 - 02.01.2020

HB

HB

HB

HB

Double room
макс 2+1 или 2+2

29,98 €

35,97 €

40,33 €

57,77 €

Studio
макс 2+1 или 2+2

29,98 €

35,97 €

40,33 €

57,77 €

One bedroom apartment
макс 2+2 или 3+1

32,16 €

38,15 €

42,51 €

59,95 €

Two bedroom
apartment
макс 4+2 или 5+1

32,16 €

38,15 €

42,51 €

59,95 €

Single room

43,60 €

53,41 €

57,77 €

112,27 €

1. и 2. дете до 6 г.

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

1 возрасен со 1 или
2 деца до 6 г

цена за 1/1 соба

цена за 1/1 соба

цена за 1/1 соба

цена за 1/1 соба

1 возрасен + 1 дете
од 6-14 г

дете 50% попуст

дете 50% попуст

дете 50% попуст

дете 50% попуст

1 возрасен + 2 деца
од 6-14 г

секое дете 50% попуст

секое дете 50% попуст

секое дете 50% попуст

секое дете 50% попуст

2 возрасни + 1 дете
од 6-14 г

1. дете бесплатно

1. дете бесплатно

1. дете бесплатно

1. дете бесплатно

2 возрасни + 2 деца
од 6-14 г

прво дете бесплатно, второ дете 50% попуст

прво дете бесплатно, второ дете 50% попуст

прво дете бесплатно, второ дете 50% попуст

прво дете бесплатно, второ дете 50% попуст

Возрасен на помошен кревет

25% попуст

25% попуст

25% попуст

25% попуст

Доплата за ручек

Возрасни 7 еур на ден, деца од 6-14 г. 4,5 еур на ден

Мин. престој

/

/

3 ноќи

4 ноќи

Политика на откажување

Под 3 дена
1 ноќевање

Под 7 дена
1 ноќевање

Под 14 дена
2 ноќевања

Под 28 дена
100% пенали

No show

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Цената вклучува

1 ноќевање по лице на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, теретана,
детско катче, бежичен интернет во целиот хотел, трансфер до гондолата /распоред на рецепција/, анимација за деца, туристичка такса

Доплата за
новогодишна вечера
/опционално/

Возрасни 84 еур, деца од 6-14 г. 40 еур. Деца до 6 бесплатно /без место за седење и јадење/, во спротивно се доплаќа 15 еур.

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.
*Во цените е вклучена туристичката такса.