ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Lion 4*
Lion 4*

Hotel Lion 4*, Borovets

http://hotelslion.bg/borovets/

20 % попуст за резервации  до 30.09.2019 и 100% уплата до 10.11.2019

10% попуст за сите резервации до 31.10.2019 и 100% уплата до 05.11.2019

7=6 после 29.02.2020 до крај на сезона

Цените се дадени по лице на ноќ / Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Type of accommodation

28.12.2019 - 03.01.2020

04.01.2020 - 10.01.2020 15.02.2020 - 21.02.2020

15.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 17.01.2020 25.01.2020 - 14.02.2020 22.02.2020 - 28.02.2020

01.12.2019 - 14.12.2019 18.01.2020 - 24.01.2020 29.02.2020 - 31.03.2020

Person in double     standard room

68,59 €

41,92 €

39,74 €

35,39 €

Single room

131,74 €

57,71 €

55,53 €

52,26 €

Person in Twin  Large room

71,86 €

46,27 €

44,10 €

38,65 €

Person in Family room

77,30 €

54,98 €

51,72 €

46,27 €

Apartment                         for 4 pax

266,76 €

190,54 €

179,65 €

156,79 €

Adult on extra bed

53,35 €

35,39 €

33,21 €

28,85 €

Минимален престој 5 ноќи за сите период

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера со вклучено пиење за време на вечера (вино, пиво, вода, џус)

Користење на базен, фитнес, сауна, ски гардеробер, трансфер до гондолата.

Цената не вклучува - туристичка такса 1 еур по лице на ден

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 0 pax

Twin room large - 2 + 1 pax

Family room - 2 + 2 pax

Apartment - minimum 4 adults maximum 4 + 1 pax

Попусти  

Деца до 3.99 год се сместуваат бесплатно

Деца од 4 - 11.99 години на дополнилтено легло добиваат 50% попуст