ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Iglika Palace 4*
Iglika Palace 4*

Hotel Iglika Palace 4*, Borovets

https://hoteliglikapalace.com/

15% попуст за резервации до 30.09, платени до 05.10.2019

10% попуст за резервации направени до 31.10, платени до 10.11.2019

Цените се дадени по лице на ноќ, улсуга ПОЛУПАНСИОН

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

21.12.2019 - 26.12.2019 26.01.2020 - 13.02.2020 04.03.2020 - 09.04.2020

27.12.2019 - 01.01.2020

02.01.2020 - 25.01.2020 14.02.2020 - 03.03.2020

Person in Double               standard room

35,39 €

49,54 €

41,92 €

Single standard room

53,35 €

92,55 €

64,24 €

Person in Studio*

35,39 €

49,54 €

41,92 €

Person in Double               economy room

24,50 €

44,64 €

35,39 €

Single economy room

37,02 €

81,66 €

53,35 €

*Минимален сместување  со студио 3 возрасни*

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, надворешен паркинг, WIFI во лобито на хотелот, беспланто кафе, чај и бисквити од 16-17 часот

Минимален престоj од 7 ноќи во период 27.12-01.01.2019

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 1 pax

Double economy room - 2 pax

Studio - 2 adults + 2 chidlren or 3 adults

Дополнителни плаќањa

Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ

Доплати

Божиќна вечера на 25.12 (незадолжителна) 36 еур за возрасен, 19 еур за деца до 11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 52 еур за возрасен, 27 еур за деца до 11.99 год

Попусти

Деца до 1.99 год се сместуваат бесплатно

Прво дете од 2-11.99 год на дополнително легло се сместува бесплатно

Второ дете од 2-11.99 год на дополнително легло добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло добива 25% попуст