ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BANSKO - Perun Lodge 4*
Perun Lodge 4*

Hotel Perun Lodge 4*, Bansko

http://perunlodge.com/about-hotel/

20% попуст за резервации до 30.09, платени до 05.11.2019

15% попуст за резервации до 31.10, платени до 05.11.2019

10% попуст за резервации до 30.11, платени до 05.12.2019

7=6, 10=9, 11=10, 14=12  за престој во период 01.12.2019 - 20.12.2019 и 242.02.2020 - 30.04.2020

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ! Туристичка такса вклучена во цена

Цените се дадени по лице на ноќ. Услуга Полупансион

Цените се дадени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

28.12.2019-03.01.2020

04.01.2020 - 10.01.2020 01.02.2020 - 21.02.2020

21.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 31.01.2020 22.02.2020 - 06.03.2020

01.12.2019 - 20.12.2019 07.03.2020 - 20.04.2020

Person in Studio

66,49

46,325

41,965

35,425

Studio for Single use

131,89

65,4

61,04

54,5

Person in One Bedroom Apartment

71,94

51,775

46,325

39,785

Person in Junior suite

69,61 €

50,58 €

38,61 €

41,88 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, парна бања, ски гардеробер, трансфер до гондолата по распоред, WIFI

Минимален престој од 4 ноќи за период 28.12-03.01.2019

Максимално сместување

Studio - 2 regular beds + 1 extra bed

One bedroom Apartment - 2 +1 extra beds/ 2 + 2 extra beds

Junior suite - 2 regular beds+ 1 extra bed

Доплати

Доплата за новогодишна вечера

 - Во главен ресторан 72 еур за возрасен, 37 еур за деца од 5-11.99 год

 - во зимска градина 62 еур за возрасен, 32 еур за деца од 5-11.99 год

Попусти

Деца  до 4.99 год се сместуваат бесплатно

Деца од 5-11.99 год на дополнително легло плаќаат 16 еур од ноќ

Возрасно лице на дополнително легло добива 25% попуст