BANSKO - Zara 4*
Zara 4*


                                  Hotel Complex Zara 4* Bansko                                  
15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.10.2019
10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ОД 01.11-30.11.2019 ВАЖИ ЗА МИН. 7 НОЌИ
7=6, 10=9, 14=12 ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 01.11-30.11.2019 ГРАТИС НОЌ НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12 – 02.01.
НЕ Е ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ПОПУСТИТЕ

           

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

тип на соба

01.12-20.12.2019
09.03-11.04.2020
HB

21.12-27.12.2019
HB

28.12.2019 -
02.01.2020
HB

03.01-11.01.2020
24.01-22.02.2020
HB

12.01-23.01.2020
23.02-08.03.2020
HB

Double room Standard макс 2 лица

29,98 €

35,43 €

61,04 €

38,70 €

34,34 €

Double room Lux макс 2+2 деца до 12г или 2+1 возр. лице

34,34 €

39,79 €

65,40 €

43,60 €

38,70 €

One bedroom Apart- ment
макс 2+2 лица

39,79 €

45,24 €

70,85 €

48,51 €

44,15 €

Two bedroom Apart-
ment
мин 4 лица
макс 4+2 лица
*Само 1 во хотел, тип мезонет

39,79 €

45,24 €

70,85 €

48,51 €

44,15 €

Дете до 6 год

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Дете од 6-12 г со 2 возрасни на помошен кревет

50% попуст

50% попуст

50% попуст

50% попуст

50% попуст

Дете од 6-12 г со 1 возрасен на редовен кревет

30% попуст

30% попуст

плаќа полна цена

30% попуст

30% попуст

Трет возрасен на помошен кревет

30% попуст

30% попуст

30% попуст

30% попуст

30% попуст

Доплата за 1/1 соба

20% попуст од цената за соба

20% попуст од цената за соба

20% попуст од цената за соба

20% попуст од цената за соба

20% попуст од цената за соба

Мин престој

/

3 ноќи

5 ноќи

/

/

Политика на откажување

Под 9 дена
100% пенали

Под 25 дена
100% пенали

Под 35 дена
100% пенали

Под 25 дена
100% пенали

Под 25 дена
100% пенали

No show

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Цената вклучува

1 ноќевање по лице на база полупансион, користење на внатрешен базен со делот за деца, сауна, парна бања, џакузи, релакс соба, теретана, детско катче, ски остава за сопствена опрема, трансфер до жичарата /распоред на рецепција/, бежичен интернет, туристичка такса

Доплата за божиќна вечера на 25.12.
/задолжителна/

Возрасни 23 еур, деца од 4-12 г 12 еур

Доплата за
новогодишна вечера во дополнителна
сала
/задолжителна/

Возрасни 73 еур, деца од 4-12 г 36 еур
На 01.01. ќе биде послужен ручек наместо вечера на 31.12.

Доплата за новогодишна вечера во свечена сала
/задолжителна/

Возрасни 62 еур, деца од 4-12 г 31 еур
На 01.01. ќе биде послужен ручек наместо вечера на 31.12.

Доплата за паркинг

околу 5 еур по кола на ден /се плаќа на лице место/ според расположивоста

Доплата за сеф

околу 2 еур на ден /се плаќа на лице место/

Доплата за папучи

околу 1,5 еур на ден /се плаќа на лице место/

Доплата за бебешко креветче

околу 2,5 еур на ден /се плаќа на лице место/

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.
*Во цените е вклучена туристичката такса.