ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Alkyionis 2+* - Platamonas - Промо Ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 1

 1

 1

 1

 1

 1

Вид на Сместување

Услуга

Структура

29.05.20-20.06.20

21.06.20-09.07.20

10.07.20-25.07.20

26.07.20-29.08.20

30.08.20-05.09.20

06.09.20-27.09.20

Double Superior  - Castle View

HB

2Ad

67.1

73.7

84.7

94.6

73.7

67.1

Triple Superior - Castle View

HB

3Ad

88

93.5

105.6

115.5

93.5

88

Double Room for Sgl - Mountain View

HB

1Ad

41.8

45.1

56.1

58.3

45.1

41.8

Double Room - Mountain View

HB

2Ad

46.2

49.5

58.3

62.7

49.5

46.2

Triple Room - Mountain View

HB

3Ad

61.6

68.2

75.9

78.1

68.2

61.6

Double Room for Sgl - Sea View

HB

1Ad

44

49.5

59.4

62.7

49.5

44

Double Room - Sea View

HB

2Ad

49.5

53.9

61.6

66

53.9

49.5

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad

72.6

79.2

90.2

99

79.2

72.6

Triple Room - Sea View

HB

3Ad

68.2

71.5

78.1

82.5

71.5

68.2

Triple Superior - Sea View

HB

3Ad

92.4

99

111.1

119.9

99

92.4

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.