PAMPOROVO - Orpheus 4*
Orpheus 4*

Hotel Orpheus 4*, Pamporovo

https://www.hotel-orpheus.com/index.php?lang=bg&season=%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE&page=

Цените се дадени по лице или соба на ноќ / услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој 09.01-17.01.2020 – сместување во трокреветни соби : 2 возрасни сместени во трокреветна соба по цена за двокреветна соба - 15% попуст од цената за трокреветна соба при сместување на 2 возрасни + 1 дете - 10% попуст од цената за трокреветна соба при сместување на 3 возрасни Понудата е валидна за резервации направени од 19.12-08.01.2020. Мин. престој – 3 ноќевања. Понудата се комбинира со бонус 7=6

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА ( СЕ КОМБИНИРА СО EBD DISCOUNT )

Тип на сместување

28.12.2019 - 01.01.2020

02.01.2020 - 08.01.2020 18.01.2020 - 21.02.2020

21.12.2019 - 27.12.2019 09.01.2020 - 17.01.2020 22.02.2020 - 03.03.2020

04.03.2020 - 10.04.2020

Цена по лице во Double room

77,39 €

43,60 €

39,79 €

32,16 €

Цена за три лица во Triple room

196,20 €

111,18 €

103,55 €

85,02 €

Цена за апартман за 2 возраснилице + 2 деца до 12 год. Или тројца возрасни

239,80 €

132,98 €

120,99 €

97,01 €

Цена за еднокреветна соба

112,27 €

61,04 €

56,68 €

44,69 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на внатрешен базен, џакузи, инфраред сауна, финска сауна, парна бања, WIFI,  надворешен паркинг, трансфер до ски жичара Малина 2,

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room – 2 + 1 child

Triple room - 3 pax

Apartment - 2 + 2 pax

Доплати

Божиќна вечера 35 еур за возрасен, 18 еур за деца од 5-12.99 год

Новогодишна вечера 84 еур за возрасен, 42 еур за деца од 5-12.99 год

Попусти

Деца до 4.99 год се сместуваат бесплатно

Дете од 5-12.99 год на дополнително легло се сместува бесплатно

Дете со тројца возрасни сместено во апартман плаќа 10% од цената на апартманот,а четрвто возрасно лице плаќа 15% од цената на апартманот