ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Festa Winter Palace 5*
Festa Winter Palace 5*

Hotel Festa Winter Palace 5*, Borovets

http://www.festahotels.com/bg/hotels/festawinterpalace

15% попуст за резервации до 15.09, платени до 10.10.2019

10% попуст за резервации до 31.10, платени до 10.11.2019

7=6, за пристигнувања во период 01.12.2019 - 20.12.2018 и 08.01.2019 - 15.02.2020 и 05.03.2020 - 09.04.2020

Попустите не се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2019 - 20.12.2019 05.03.2020 - 09.04.2020

21.12.2019 - 27.12.2019

28.12.2019 - 01.01.2020

02.01.2020 - 13.01.2020

14.01.2020 - 25.01.2020

26.01.2020 - 15.02.2020

16.02.2020 - 04.03.2020

Person in Double Deluxe room

43,01 €

57,16 €

105,61 €

68,05 €

57,16 €

66,96 €

55,05 €

Person in Junior Suite                                           

50,08 €

66,42 €

121,95 €

78,39 €

65,33 €

77,30 €

62,13 €

Person in Apartment

53,35 €

71,86 €

132,83 €

84,93 €

70,77 €

83,84 €

66,49 €

Double room for single use

65,33 €

86,02 €

210,14 €

123,03 €

86,02 €

120,86 €

82,84 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, фитнес, термо зона (парна бања, релакс зона, сауна), интернет

Максимално сместување

Double room - 2 + 1 pax or 3+0

Single room - 1 pax

Junior Suite - 2 + 2 pax or 3 adults

Standard Suite - 2 + 2 pax or 3 adults

Доплати

Новогодишна вечера - 82 еур за возрасен, 42 еур за деца до 12.99 год

Попусти

Деца до 2.99 год. се сместуваат бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год на допол. легло се сместува бесплатно

Второ дете од 2-12.99 год на допол. легло добива попуст од 50%

Трето возрасно лице добива 30% попуст